Scorul final al amicalului dintre Romania si Bulgaria a fost stabilit in primele 10 minute de un singur jucator. Gabi Torje a reusit sa fie pionul principal in ambele faze din care s-a marcat: a pasat decisiv la golul lui Gangioveanu si a inscris in poarta lui Silviu Lung Jr pentru Bulgaria.

Inceput nebun de meci pe stadionul Parc din Caracal intre nationalele de tineret ale Romaniei si Bulgariei. Dupa ce au ratat la mustata calificarea la europene, pustii lui Sandoi au inceput meciul in forta si Gangioveanu (min 3) l-a executat pe portarul bulgar dupa o centrare perfecta venita de la dinamovistul, Gabi Torje. Zambetul lui Sandoi a palit sapte minute mai tarziu cand acelasi Torje a deviat in propria poarta o minge centrata in careul lui Silviu Lung Jr. Romanii au continuat ofensiva, dar Gancioveanu, Rusici si Bicfalvi nu au mai gasit drumul spre gol. Prima repriza s-a terminat la egalitate, 1-1.

La pauza, Sandoi il introduce in teren pe stelistul Andrei Ionescu, in locul lui Iorga. Duelurile s-au dat la mijlocul terenului, iar avanturile Romaniei se lovesc de defensiva bulgarilor. Torje il incearca pe portarul advers cu un sut de la mare distanta, dar nu reuseste sa aduca Romania in avantaj. Bicfalvi, capitan dupa iesirea de pe teren a lui Torje, rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Fostul stelist reuseste sa patrunda in careu, suteaza, dar balonul loveste transversala. Ocaziile curg de o parte si de alta a careului, dar scorul ramane neschimbat pana la fluierul final.