Universitatea Craiova si Rapid termina la egalitate, scor 0-0, dupa o partida cu o prima repriza alerta, cu ocazii mari de gol (Costea si Wobay pentru Craiova, Cesinha pentru giulesteni) si o a doua mult mai slaba. Rezultatul inregistat pe tabela de marcaj nu ajuta prea mult niciuna dintre echipe, dar este unul echitabil.

Fluier final de partida. Craiova - Rapid 0-0

92' Gangioveanu trimite pe langa poarta oaspetilor

91' Julio Cesar trimite mult peste poarta lui Bornescu

87' Joao Pinto intra in locul lui Cesinha la Rapid

79' Intra Barboianu in locul lui Costea la Craiova

Rapistii revin in partida dupa minute bune de dominare a gazdelor

73' Andrade marcheaza, dar golul este anulat pentru off-side

71' Intra Stoianof in locul lui Baird la Craiova

70' Julio Cesar suteaza, oltenii deviaza in corner

69' Prepelita primeste cartonasul galben

Partida a mai scazut in intensitate

65' Spadacio trimite peste poarta lui Bornescu dintr-o pozitie favorabila

64' Ies Bozovic si Raduta, intra Perja si Julio Cesar la Rapid

62' Andrade prinde in doi timpi o minge expediata de Wobay

60' Baird vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Costin Lazar

57' Wobay prinde un sut puternic, dar apararea rapidista reuseste sa respinga

55' Cesinha dribleaza frumos, dar nu mai are putere si trimite telefonat

48' Spadacio centreaza, iar Raduta trimite cu capul milimetric peste transversala portii lui Bornescu

47' Baird trimite cu capul putin pe langa poarta lui Andrade

Oltenii isi reiau atacurile si in repriza a doua

46' Intra Gaman si iese Dilevski

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Craiova - Rapid 0-0

43' Cesinha suteaza puternic, mingea loveste transversala. Sansa mare de gol pentru oaspeti

39' Costea suteaza peste poarta de la aproximativ 11 metri. Cea mai mare ocazie de gol a Craiovei

37' Bornescu scapa o minge centrata de pe partea dreapta, dar apararea olteana indeparteaza pericolul

Partida este una desfasurata intr-un ritm alert

34' Acelasi Wobay suteaza naprasnic, dar mingea trece putin peste poarta lui Andrade

33' Wobay ii intoarce pe toate partile pe fundasii rapidisti, dar iroseste faza dupa ce aluneca

29' Costea nu reuseste sa reia din sase metri, incomodat fiind de Maftei. Ramane 0-0

28' Rose expediaza un sut cu exteriorul, apararea giulesteana respinge pericolul

27' Wobay suteaza puternic, Andrade retine fara probleme

Craiova domina disputa, dupa ce Rapidul a inceput mai bine partida

23' Gangioveanu expediaza un sut centrare bun, dar Andrade evita golul. Mare ocazie pentru Craiova

20' Costea scapa periculos pe stanga, dar intarzie sutul si este blocat inextremis de J.P. Andrade

17' Boya il cauta cu o centrare pe Spadacio, dar acesta nu ajunge la o minge care putea deveni periculoasa pentru poarta lui Bornescu

16' Maftei il blocheaza la sacrificiu pe Costea. Atacantul Craiovei putea scapa singur cu Andrade

Dupa primele 15 minute partida este una in general echilibrata, cu un plus pentru gazde

9' Ocazie importanta apentru Craiova dupa o faza creata de Rose. Ramane 0-0 dupa ce mingea trece pe langa poarta lui Andrade.

6' Bornescu greseste iesirea pe o centrare, dar niciun rapidist nu profita de situatia creata

4' Rose patrunde frumos pe stanga, dar centrarea sa este retinuta de Andrade

Giulestenii incep mai bine partida, juvetii incearca sa echilibreze disputa

1' Boya este faultat de Dananae, lovitura libera executata de Maftei a ramas fara rezultat pe tabela de marcaj