CFR s-a impus in fata Unirii Urziceni, care sufera a doua infrangere in deplasare in acest sezon. Imnul Ligii se asculta in Gruia la finalul meciului cu ialomitenii, in care Trombetta a trimis in teren "11"-le standard, desi s-a tot discutat ca jucatorii lui CFR ar fi vlaguiti de ritmul competitional al utimei luni.

Prima faza periculoasa le-a apartinut oaspetior, la o gafa a lui Stancioiu, care a scapat in fata portii o minge centrata de pe stanga. Pana in minutul 30, s-au dat lupte grele la mijocul terenului, clujenii fiind cei care si-au impus in final jocul. Peralta ('32), Culio ('40) si Trica ('42) trec pe langa deschiderea scorului si anunta forcingul din startul reprizei secunde.

Acelasi Trica ('46, '51) si Dubarbier ('49) rateaza incredibil insa Arlauskis nu mai are ce face la reluarea lui Kone ('52) din interiorul careului, ivorianul primind o pasa de 30 de metri de la Culio. Trombetta a inghetat apoi jocul, Dan Petrescu a mai sperat in final la un punct, insa Stancioiu a retinut sutul bun trimis din lovitura libera de Brandan ('89).

'90+5 Final de meci. CFR - Unirea 1-0

'89 Stancioiu retine sutul lui Brandan

'60 Muresan trage putin pe langa poarta

'52 GOL CFR! Kone deschide scorul din interiorul careului, cu un sut din cadere: CFR Cluj - Unirea Urziceni 1-0

'32 Arlauskis apara sutul lui Peralta

'29 Stancioiu scapa mingea in fata, dar ialomitenii nu reusesc sa o impinga in poarta

'25 Meci echilibrat, nicio echipa nu si-a creat vreo ocazie importanta pana acum