Egalul cu Newell`s Old Boys l-a scos din minti pe antrenorul lui River! Imediat ce arbitrul a fluierat finalul meciului, Diego Siemone a lovit cu pumnul banca de rezerve si a parasit terenul cu bratul drept bandajat. Mai mult, Siemone a fost huiduit de suporterii lui River, iar o sticla aruncata din tribune a fost la un pas sa-l loveasca in cap. Dupa 1-1 cu echipa lui Fabbiani, fostul jucator al lui CFR Cluj, River a cazut pe ultimul loc in Argentina cu doar noua puncte castigate in 12 partide.

River se afla intr-o situatie disperata in campionat inainte de meciul cu echipa lui Fabbiani, iar victoria era singurul rezultat posibil pentru jucatorii lui Diego Simeone. River s-a napustit asupra oaspetilor, reusind sa deschida scorul inca din minutul doi al meciului prin Gustavo Bou.

Fabbiani a contribuit decisiv la golul egalizator al lui Newell`s din minutul 58. River a fortat victoria pana in ultimele secunde ale partidei, insa nu a obtinut decat un egal care a infuriat tribunele.