Centralul Marius Bocaneala a primit o instructie serioasa din partea jucatorilor formatiei Cetatea Suceava la finalul partidei cu Ceahlaul, contand pentru etapa a-XII-a din Liga a doua, pierduta cu 1-0 de suceveni. Arbitrul a fost taxat dupa ce a acordat o lovitura de la 11 metri oaspetilor in minutul 96.

Penaltiul nu a putut fi executat minute in sir dupa ce toate baloanele au fost ascunse de catre copiii de mingi.

Dupa mai multe amanari, Ceobotaru a punctat, iar din acel moment centralul a fost doborat la pamant si batut de fotbalistii formatiei gazda. Bocaneala a scapat de furia fotbalistilor numai dupa interventia fortelor de ordine.

De mentionat ca Cetate Suceava a avut trei jucatori eliminati, Martin (44), Celpan (80) si Cojenel (95).