Villareal si Atletico Madrid au oferit cel mai frumos meci din etapa a VIII-a de Primera Division, o partida in care oaspetii au condus cu 2-0, au incasat patru goluri si au egalat in inferioritate numerica.

Atletico a deschis scorul in minutul 2 prin Simao, au majorat diferenta dupa reusita lui Forlan din minutul 22, dupa care gazdele au punctat de patru ori: Senna (48), Llorente (51), Gonzalo (57) si Rossi (68). Egalarea avea sa fie consemnata dupa reusitele lui Forlan (83) si Raul Garcia (85).

Vezi rezumatul partidei Villareal - Atletico 4-4:

Vezi rezumatul partidei Real Madrid - Bilbao 3-2:

Pentru Real au marcat Sneijder (13), Higuain (29) si (59), in timp ce pentru oaspeti au inscris Etxeberria (35) si Iraola (45, din penalti)

Clasament: 1. Valencia 20 puncte, 2. Barcelona 19, 3. Real Madrid 19 (golaveraj inferior).