FC Timisoara urca pe locul 3 in clasament dupa o victorie eroica obtinuta in fata lui CFR. Pentru clujeni, victoria din meciul cu Dinamo nu le mai ajuta la nimic: raman din nou la 9 puncte in spatele liderului. Cisovsky a reusit in 7 minute o "dubla" dupa doua faze fixe, la care apararea oaspetilor a fost prinsa pe picior gresit.

Dupa 15 minute in care echipele s-au tatonat precum doi boxeri, Bucur a deschis festivalul ratarilor. L-a pacalit usor pe Alcantara si a tras putin pe langa poarta lui Stancioiu. Trica a raspuns cu un exterior de la marginea careului, mingea trecand putin pe langa vinclu. Scorul a fost deschis de Cisovsky, care a reluat din apropierea portii o minge balbaita de fundasii Clujului. Trica are ocazia de a egala, dar trage slab si dupa doua minute, Cisovsky reia imparabil din interiorul careului. CFR se pravaleste in jumatatea adversa, Peralta il incearca pe Pantilimon cu un sut de la distanta iar cu cateva secunde inainte de finalul reprizei, Trica, Peralta si Didi fac faza meciului, din care brazilianul micsoreaza din diferenta.

Repriza a doua a inceput in nota de dominare a CFR-ului iar Alexa aprinde spiritele la o faza banala: in loc sa dea mingea in aut, a tras spre poarta lui Stancioiu, fiind aproape de un euro-gol. Au inceput intrarile la rupere, CFR-ul n-a mai reusit mare lucru iar timisorenii obtin o victorie mare, care ii urca pe locul 3 in clasament. Peste doua etape, vor intalni Dinamo.

ACCESEAZA LINKUL PENTRU A VEDEA CLASAMENTUL SI REZULTATELE DIN ETAPA 12

'90+4 Final. FC Timisoara - CFR Cluj 2-1

'81 Pantilimon respinge sutul lui Tony

'64 Stancioiu a retinut sutul lui Karamyan

'54 Badoi este faultat de Didi, jocul este oprit. Alexa repune si in loc sa trimita mingea inapoi celor de la CFR, a trimis periculos spre poarta lui Stancioiu, balonul trecand putin pe langa vinclu

'52 Stancioiu apara suturile lui Bucur si Stancu

'47 Trica trimite mingea cu capul pe langa poarta

'46 a inceput a doua repriza

'45 + 1 Pauza. FC Timisoara - CFR Cluj 2-1

'45 GOL CFR! Faza superba reusita de clujeni: triunghi de pase intre Trica, Peralta si Didi, ultimul scapa singur cu Pantilimon si suteaza pe langa portarul timisorenilor: FC Timisoara - CFR Cluj 2-1

'38 Pantilimon retine sutul lui Peralta

'32 GOL FC Timisoara! Cisovsky reuseste dubla cu o reluare frumoasa din interuorul careului: FC Timisoara - CFR Cluj 2-0

'30 Trica suteaza slab din interiorul careului

'26 GOL FC Timisoara!Cisovsky inscrie din interiorul careului, la o greseala a apararii oaspetilor: FC Timisoara - CFR Cluj 1-0