Fara Fathi Taher si George Copos in tribuna, Rapidul lui Jose Peseiro a aratat ca este inca in viata, giulestenii reusind o victorie frumoasa, scor 4-2, in fata unei echipe Gaz Metan Medias care a aratat ca isi merita pe deplin locul in prima liga. Au punctat Fernandes (13), Spadacio (67, 82) si Cesihna (72) pentru un succes rapidist care il tine in functie pe Peseiro cel putin pana etapa viitoare.

Fluier final, Rapid - Gaz Metan Medias 4-2

93' Costin Lazar suteaza in plasa laterala

91' Curtean suteaza din lovitura libera, dar Andrade respinge in corner

90' Iese Boaru si intra Cosmin Paina la Medias

89' Iese Spadacio si intra Nicolae Grigore la Rapid

82' Spadacio pacaleste iesirea la off-side a oaspetilor, scapa singur cu Stetca si reuseste dubla. Rapid - Medias 4-2

82' Curtean este aproape de a egala, mingea sutata de el trece foarte aproape de poarta Rapidului

81' Stetca respinge sutul puternic al lui Herea

77' Curtean inscrie superb din lovitura libera cu largul concurs al portarului Andrade. Rapid - Gaz Metan 3-2

72' Spadacio suteaza violent din lovitura libera, portarul oaspetilor respinge, iar Cesinha inscrie. Rapid - Gaz Metan 3-1

71' Mircea Voicu intra in locul lui Pererira la Medias

70' Curtean trage peste poarta lui Andrade

67' Costin Lazar suteaza, Stetca respinge in fata, iar Spadacio inscrie la coltul scurt de la aproximativ 8 metri. Rapid - Gaz Metan 2-1

66' Herea, sut-centrare, Stetca retine in doi timpi

64' Boya scapa spre poarta formatiei din Medias, dar suteaza aiurea

60' Iese Paulista si intra Costin Lazar la Rapid

59' Ademefi suteaza puternic, Stetca respinge cu dificultate

55' Portarul Stetca il faulteaza pe Boya in calitate de ultim aparator, dar primeste numai cartonasul galben

54' Fernandes respinge din fata lui Boaru, mare ocazie pentru oaspeti

52' Pitbull se accidenteaza si este inlocuit cu Ovidiu Herea

51' Adefemi trage slab, Stetca prinde

48' Pitbull centreaza, dar mingea nu ajunge la Spadacio

A inceput repriza a doua

Ultimele minute ale reprizei nu mai aduc nimic nou, Rapid - Gaz Metan 1-1 la pauza

41' Boaru dribleaza doi adversari, suteaza puternic, dar mingea trece pe langa poarta lui Andrade

36' Pitbull scapa singur, centreaza pentru Boya, dar Falemi intervine providential si trimite in corner

34' Grillo cade in careul rapidist, dar nu obtine penalti

31' Boaru suteaza din foarfeca, Andrade retine. Ramane Rapid - Medias 1-1

29' Andrade, Pitbull si Cesinha paseaza bine, dar apararea celor din Medias respinge pericolul

27' Florin Lazar primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Boya

18' Cesinha suteaza bine, Stetca retine cu siguranta

Gazdele trec la conducerea partidei dupa reusita egalizatoare

13' Pitbull centreaza, iar Fernandes inscrie cu mana din plonjon, arbitrul valideaza reusita. Rapid - Gaz Metan 1-1

11' Paulista suteaza, dar mingea trece departe de poarta lui Stetca

8' Sabou deschide scorul cu un sut la coltul lung expediat de la marginea careului de 16 metri. Rapid - Gaz Metan 0-1

Mediasul incepe indraznet partida, Pereira cade in careul rapidist, dar nu primeste lovitura de la 11 metri

2' Pitbull centreaza, dar apararea oaspetilor respinge

Partida a inceput la ora 19.00

RAPID: 99 Andrade, 25 Vella, 3 Fernandes, 4 Joao Paulo Andrade, 19 Bozovici, 27 Adefemi, 8 Paulista, 87 Pitbull, 30 Spadacio, 7 Cesinha, 11 Boya.

GAZ METAN MEDIAS: 30 Stetca, 7 Curtean, 18 Falemi, 19 Lazar, 14 Sabou, 8 Buzean, 21 Grillo, 15 Hoban, 27 Pereira, 9 Boaru, 10 Prodan.