FC Brasov si FC Vaslui au remizat, scor 0-0, la capatul unei partide in care fiecare dintre formatii putea sa incline balanta in favoarea ei. Imprecizia lui Burdujan, Temwanjera, Adriano sau Zaharia a facut ca tabela sa nu sufere modificari, rezultatul fiind, pana la urma, unul echitabil.

Fluier final. FC Brasov - FC Vaslui 0-0

93' Adriano rateaza voleul din 6 metri, imensa ocazie de gol pentru gazde

93' Andronic vede cartonasul galben, primul al acestei partide

Se arata trei minute de prelungire

88' Mihai Roman il dribleaza pe portarul oaspetilor, dar trimite pe langa poarta de pe partea stanga a terenului

86' Sutul lui Ezequias este blocat de o aparare aglomerata a vasluienilor

82' Baltoi si Cristescu sunt aproape de gol, dar de fiecare data fundasii moldoveni au respins la sacrificiu

81' Intra Baltoi si iese Dorel Zaharia la FC Brasov. Ultima schimbare a lui Razvan Lucescu

80' Senin executa bine o lovitura libera, dar apararea oaseptilor indeparteaza pericolul

78' Buhaescu intra in locul lui Petar Jovanovic la FC Vaslui

73' Temwanjera trimite cu capul, iar mingea intalneste bara

71' Iese Burdujan si intra Jovanovic la FC Vaslui

67' Burdujan are trei coechipieri liberi, dar prefera sa suteze la poarta, irosind astfel o sansa importanta pentru echipa lui Viorel Hizo

66' Ljubinkovic scapa din marcaj, dar sutul sau este aiurea

64' Kuciak boxeaza o minge care il cauta pe Mugurel Buga

61' Faza cursiva a Brasovului incheiata cu o centrare dezamagitoare a lui Rui Duarte

60' Iese Dedu si intra Hadnagy la FC Brasov

58' Aliuta centreaza bine, dar apararea lui Razvan Lucescu indeparteaza pericolul

Brasovul a inceput mai bine repriza a doua

49' Nae Constantin este blocat in ultima clipa de Kuciak, cel care evita deschiderea scorului

A inceput repriza a doua

46' Burdujan intarzie sutul si este blocat. Ocazie mare pentru moldoveni

Se arata un minut de prelungire

45' Acelasi Burdujan trimite din cadere peste poarta gazdelor

44' Burdujan trimite cu capul, Stelea prinde fara emotii

41' Zaharia suteaza de la 11 metri, iar Panait blocheaza la sacrificiu. Cea mai mare ocazie de gol a partidei

39' Senin suteaza din lovitura libera, dar Kruciak prinde fara emotii

30' Ezequias expediaza o bomba de la 30 de metri, portarul Vasluiului respinge in corner

In ultimele minute echipa lui Razvan Lucescu a echilibrat serios disputa

25' Mingea sutata de Senin trece foarte aproape de poarta lui Kuciak

23' Zaharia suteaza de la aproximativ 25 de metri, dar Kuciak respinge

Mircea Sandu este prezent la meci, fiind incadrat de Ioan Neculaie si Adrian Porumboiu, presedintii celor doua echipe

18' Jovanovic este surprins in off-side dupa mai multe pase frumoase ale vasluienilor

FC Vaslui este echipa care a dominat primele 15 minute ale acestei partide

14' Burdujan rateaza o buna ocazie dupa o faza prelungita de atac a oaspetilor

10' Zaharia patrunde bine pe stanga, dar centrarea sa nu ajunge la niciun coechipier

9' Genchev suteaza anemic din afara careului de 16 metri

7' Jovanovic centreaza bine, dar Burdujan rateaza dupa ce a incearcat sa rezolve faza printr-o executie pretentioasa

5' Sutul lui Burdujan este blocat de apararea brasoveana

Partida a inceput la ora 15.00

FC Brasov: 1 Stelea, 5 Ezequias, 23 Constantin, 4 Abrudan, 6 Rui Duarte, 25 Senin, 28 Adriano, 26 Pereira, 14 Mihai Roman, 22 Buga, 30 Zaharia. Antrenor Razvan Lucescu

FC Vaslui:1 Kuciak, 15 Buhus, 16 Panait, 4 Genchev, 27 Hugo Luz, 30 Jovanovic, 3 Andronic, 10 Aliuta, 17 Balace, 20 Ljubinkovic, 9 Burdujan. Antrenor Viorel Hizo.