49' Iese Ghindeanu si intra Tilinca

48' Stanca respinge in corner un sut al giulestenilor

46' Incursiune frumoasa a lui Alex Piturca, dar acesta este blocat pana la urma

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza, Pandurii - Rapid 0-0

Prima repriza a fost prelungita cu un minut

41' Se joaca haotic, cu mingi pe sus care sa evite apa de pe teren

Suprafata de joc pare sa tina cu gazdele, jocul combinativ al giulestenilor avand mult de suferit din cauza baltilor de pe gazon

Cu un om mai putin si pe un teren deosebit de greu, misiunea Rapidului devine una infernala

26' Boya vede cartonasul rosu dupa o decizie cel putin ciudata a centralului Victor Berbecaru. Interesant este faptul ca arbitrul a dat lovitura libera pentru Rapid (dupa ce Boya a fost prins intre doi fotbalisti gorjeni), dar l-a eliminat pe atacant. Este prima eliminare a vreunui jucator giulestean din acest sezon de Liga 1

27' Piturca nu ajunge la o minge ce putea deveni periculoasa

23' Pacurar suteaza mult peste poarta lui Andrade

22' Orac ii paseaza subtil lui Stanga, dar acesta lufteaza de la aproximativ 11 metri

Dupa primele 15 minute se joaca mai mult la intamplare, combinatiile avand mult de suferit din cauza gazonului impracticabil

13' J. Andrade suteaza din cadere, dar mingea trece departe de poarta lui Stanca

Giulestenii au echilibrat disputa, cel mai mult jucandu-se la mijlocul terenului

7' Maftei centreaza, dar Boya nu ajunge la minge

Gazdele au inceput mai bine partida, aflandu-se de minute bune in jumatatea de teren a Rapidului

2' Alex Piturca trimite frumos cu capul, dar Andrade respinge in corner

Terenul de joc este unul destul de greu, la Targu-Jiu a ploua toata ziua.

Partida a inceput la ora 17.00

Pandurii: 1 Stanca, 2 Mandrean, 3 Rus, 4 Chibulcutean, 6 Cardoso, 5 Pacurar, 17 Vancea, 15 Ghindeanu, 21 Stanga, 11 Orac, 28 Al. Piturca. Antrenor Sorin Cartu

Rapid: 99 Andrade, 24 Maftei, 3 Fernandes, J. Andrade, 14 Perja, 19 Bozovic, 87 Pitbull, 18 N. Grigore, 7 Cesinha, 17 Joao Paulo, 11 Boya. Antrenor Nicolea Manea.