Banatenii au obtinut o victorie incredibila in Banie, marcand 3 goluri in 4 minute, dupa ce Stoica a deschis scorul in minutul 80 din penalty. Oxigen pentru timisoreni, care dupa scandalurile cu FRF si depunctarea din campionat, au renascut in fieful Universitatii Craiova.

Totusi, stafful medical ar face bine sa-l recupereze pe Pantilimon pentru meciul cu Partizan Belgrad. Cu portughezul Taborda in poarta, timisorenii sunt victime sigure. Daca in prima parte banatenii au dominat jocul si puteau deschide lejer scorul, partea a doua a apartinut oltenilor, care si-au creat numeroase ocazii prin Dina, Baird si Costea datorita "giumbuslucurilor" pe care le-a facut in poarta Taborda. Ba a scapat mingea din maini, ba a iesit pe sub centrari sau l-a accidentat pe Badoi.

Oltenii au deschis scorul in minutul 80 dintr-un penalty transformat de Stoica. Ce s-a intamplat pe urma, a semanat cu finalul meciului Portugalia - Danemarca. Timisorenii au marcat de trei ori intr-o izbucnire de orgoliu pentru tot ce li s-a intamplat in ultimele doua saptamani si asteapta increzatori mansa tur din Cupa UEFA. Sa vina si Partizan!

'90+5 Final: "U" Craiova - FC Timisoara 1-3

'87 Gooool Timisoara! Karamyan scapa pe partea stanga si suteaza din alergare, Bornescu nu are nicio sansa: "U" Craiova - FC Timisoara 1-3

'84 Gooool Timisoara! Parks scapa pe partea dreapta si suteaza la coltul scurt, Bornescu avand o interventie tardiva: "U" Craiova - FC TImisoara 1-2

'83 Gooool Timisoara! Bucur inscrie cu capul la doua minute de la intrarea sa in teren: "U" Craiova - FC Timisoara 1-1

'80 Gooool Craiova! Dorel Stoica marcheaza dintr-un penalty obtinut de Dina: "U" Craiova - FC Timisoara 1-0

'65 Costea si Baird rateaza incredibil din fata portii

'63 Taborda a respins in fata sutul lui Costea, dar Baird nu a fost in stare sa impinga mingea in poarta

'45 a inceput a doua repriza

'45+3 Pauza. "U" Craiova - FC Timisoara 0-0

'42 Costea si Pantilimon se ciocnesc in careu, mingea ajunge la Gangioveanu care trage pe langa poarta goala

'34 Baird il ia la tinta pe Pantilimon, sutand de la trei metri puternic in portarul timisorean

'30 Magera scapa pe partea stanga, patrunde in careu, ii centreaza lui Abiodun insa acesta reia slab, pe langa poarta, desi putea deschide scorul