Steaua Bucuresti invinge cu 1-0 pe Galatasaray, prin reusita lui Banel Nicolita din minutul 57, si declanseaza fiesta in Ghencea. Sub privirile unui Gigi Becali epuizat vizibil de o partida nebuna, vicecampioana Romaniei accede in grupele Champions League pentru al treilea an consecutiv, acolo unde va da de o alta echipa din Liga 1, CFR Cluj.

Fluier final de partida, Steaua - Galatasaray 1-0 dupa reusita lui Nicolita din minutul 57!

Turcii ataca haotic, in timp ce Radoi, Goian si compania sunt aproape de a treia prezenta in grupele Champions League

Elevii lui Marius Lacatus s-au jucat cu ocaziile mari de gol in acest final de partida

Min 89 Tiago este blocat in ultimul moment de apararea turca

Min 86 Sutul lui Dayro Moreno este scos in corner cu un reflex deosebit de Ercetin

Min 84 Umit Karan vede cartonasul galben dupa un fault asupra lui Dorin Goian

Min 82 Iese Ovidiu Petre si intra Tiago Gomes

Min 80 Goian rateaza din sase metri, iar in faza urmatoare primeste cartonasul galben

Min 79 Schimbare la Steaua: iese Arthur si intra Bogdan Stancu

Min 78 Ocazie monumentala a Stelei, Arthur si Dayro Moreno rateaza din postura de unu la unu cu portarul oaspetilor. Ramane 1-0.

Min 76 Hasan Sas primeste cartonasul galben dupa mai multe proteste, iar acum este cel mai huiduit fotbalist al oaspetilor

Min 75 Zapata respinge o minge periculoasa pentru poarta stelista, iar in faza urmatoare Dayro Moreno suteaza slab iar Ercetin prinde fara emotii

In aceste momente oaspetii joaca intr-un sistem 4-4-3 dupa intrarea lui Hasan Sas

Min 71 Schimbare la Galatasaray: intra Hasan Sas si iese Lincoln

Min 70 Nicolita rateaza sansa de a face 2-0, iar in faza urmatoare Mihaita Nesu primeste cartonasul galben

Min 67 Schimbare la Steaua: iese Toja si intra Sorin Ghionea. Este o mutare cu profil defensiv facuta de Marius Lacatus, cel care vrea in aceste momente sa inghete jocul

Min 65 Lovitura libera pentru Galatasaray, executa Lincoln dar Meira rateaza tinta. Ramane Steaua - Galatasaray 1-0

Oaspetii nu mai au ce pierde, in aceste momente ei ataca cu toate liniile

Min 59 Schimbare la Galata: intra Umit Karan si iese Akman

Min 57 GOOOOOOOOL Steaua! A marcat Banel Nicolitaaaa!

Turcii asediaza de cateva minute poarta stelista, dar pe rand Goian si Radoi indeparteaza pericolul

Min 53 Arthur trimite cu capul in transversala portii aparate de Ercetin. Cea mai mare sanse de gol pentru Steaua

Min 50 Centrarea lui Nesu este respinsa in ultimul moment de apararea turca din fata lui Moreno

Min 47 Dayro Moreno suteaza peste poarta lui Ercetin

A inceput repriza a doua

Fluier final de prima repriza. Steaua - Galatasaray 0-0. In acest moment echipa lui Lacatus se afla in grupele Ligii Campionilor

Min 41 Banel Nicolita primeste cartonasul galben

Min 39 Lovin rateaza sutul dintr-o pozitie favorabila (se afla la aproximativ 20 de metri de poarta lui Ercetin

Min 38 Lovin il blocheaza pe Cetin

Min 34 Nicolita centreaza din nou , dar Meira intervine si degajeaza balonul

Min 33 Centreaza Lincoln, Zapata iese gresit, dar mingea ocoleste spatiul portii. In faza urmatoare Nicolita intervine salvator la sutul lui Kewell

Min 28 Nicolita centreaza, dar Topal respinge pericolul

Min 25 Toja ii paseaza lui Arthur, cel care suteaza foarte aproape de poarta turcilor. Cea mai mare ocazie de gol a Stelei

Min 24 Corner pentru Steaua, executa Nicolita iar Goian trimite cu capul mult pe langa poarta lui Ercetin

In primele 23 de minute de joc apararea Stelei a functionat ireprosabil

Min 22 Ovidiu Petre primeste cartonasul galben dupa un hent facut la jumatatea terenului de joc

Dupa un inceput ezitant, Steaua incepe sa echilibreze vizibil disputa

Min 18 Arthur nu ajunge la o minge centrata de Petre Marin

In acest moment pe stadion sunt prezenti 22.850 de spectatori

Min 16 Turan primeste cartonasul galben

Min 13 Radoi respinge in corner o minge care ii era adresata lui Nonda. Acelasi jucator trimite cu capul peste poarta lui Zapata in faza imediat urmatoare

Min 13 Sutul lui Dayro Moreno este blocat de Linderoth

Min 11 Lovitura libera pentru Steaua, executa Nicolita, dar apararea Galatei respinge

In primele 10 minute elevii lui Marius Lacatus au reale probele in a depasi jumatatea terenului de joc, turcii fiind foarte agresivi

Min 7 Lincoln suteaza de la aproximativ 25 de metri, dar mingea trece departe de poarta lui Zapata

Galatasaray incepe partida cu un presing sufocant, aparatorii oaspetilor aparandu-se la 30 de metri de poarta lui Ercetin