Galatasaray Istanbul, adversara Stelei din turul trei preliminar al Champions League, a facut spectacol impotriva celor de la Denizlispor, pe care i-au invins cu un categoric 4-1. Partida a facut parte din prima etapa a noului sezon din campionatul turc.

Au marcat Harry Kevell, minutul 35, Hakan Balta, minutul 75, Baris Ozbek, minutul 84, si Cassio Lincoln, minutul 90, pentru Galata, respectiv Fatih Yigen, minutul 45, pentru Denizlispor.

Galatasaray a jucat cu urmatoarea echipa:Aykut Ercetin - Sabri Sarioglu (Baris Ozbek, 57), Servet Cetin, Fernando Meira, Hakan Balta - Hasan Sas (Arda Turan, 46), Mehmet Topal (Yaser Yildiz, 67), Cassio Lincoln, Ayhan Akman - Harry Kewell, Shabani Nonda.

Steaua va intalni pe Galatasaray, miercuri, 27 august, pe arena din Bulevardul Ghencea, in partida retur contand pentru turul trei preliminar al Champions League (la Istanbul scorul a fost egal, 2-2).