Steaua s-a impus lejer la Iasi, cu toate ca Poli a avut un inceput mai bun, in care putea beneficia si de o lovitura de pedeapsa, neacordata la duelul in careu dintre Nesu si Bersnjak. S-a fluierat fault in atac, iar ros-albastrii au inceput sa preseze. Au fost cateva minute in care nocturna a cedat si cele doua echipe au intrat la "cabine".

Partea a doua a fost la discretia Stelei. Ros-albastrii nu s-au chinuit prea mult, defensiva gazda a comis-o in debutul celei de-a doua parti, iar in ofensiva iesenii aproape ca nu au contat, avand destule probleme in a construi pana in preajma careului stelist.

Stancu a marcat primul sau gol pentru Steaua, dar pretul victoriei de la Iasi este unul scump, Szekely iesind accidentat. El va face o rezonanta m,agnetica, insa a acuzat dureri la glezna dreapta iar stafful Stelei se teme ca ar putea sa il piarda pe mijlocas pentru meciul cu Galata.

DESFASURAREA MECIULUI:

'90+2 Final. Poli Iasi - Steaua 0-2!

'88 Gooool Steaua! B. Stancu a fost lansat de Rica Neaga, Stancu il dribleaza pe Branet

si marcheaza in poarta goala! Poli Iasi - Steaua 0-2!

'84 Goian a urcat in atac, a fost gasit in careu de Moreno, fundasul a centrat in careu dar Branet a respins spectaculos

'72 Naidin suteaza peste poarta din lovitura libera

'64 Goian a respins din fata portii, iar Cr. Bratu a sutat pe langa poarta

'49 Gooool Steaua! Ros-albastrii conduc cu 1-0 la Iasi dupa autogolul lui Pecnik. Arthuro a sprintat pe stanga, Pecnik si Branet nu se inteleg si fundasul sloven impinge mingea centrata de atacantul Stelei in poarta. Poli Iasi - Steaua 0-1!

'45 a inceput a doua repriza

'45+1 Pauza. Poli Iasi - Steaua 0-0

'44 Dayro Moreno scapa singur cu Branet dintr-o pozitie suspecta de offside, il lobeaza pe portar dar mingea se duce prea in lateral, Branet revine, Dayro vrea sa il lobeze inca o data, dar portarul Iasului il blocheaza cu un reflex de senzatie

'42 Radoi a sutat puternic din lovitura libera, dar pe centrul portii. Branet a aparat.

Meciul s-a reluat in minutul 41, chiar daca nocturna nu lumineaza la capacitate maxima.

Nocturna a cedat in minutul 36, iar Augustus Constantin a oprit desfasurarea partidei.

'35 Arthuro a driblat doi jucatori, dar Branet a retinut mingea sutata de brazilian in doi timpi

'27 Bersnjak e impins in careu, dar Augustus Constantin ii da "galben" pentru simulare