Dinamo a platit scump pentru victoria din meciul cu Gaz Metan Medias: Bratu a fost lovit la glezna si va lipsi in meciul cu C.S. Otopeni.

Cu un om in plus timp de 70 de minute, dinamovistii nu au reusit sa inscrie decat un gol, si acela dintr-un penalty, corect acordat de "centralul" Martis. B.D. in actiune, doar 30 de minute, Bratone accidentandu-se dupa golul reusit din penalty.

Dinamo a aratat cam asa. In aparare, Blay si Goian s-au jucat cu nervii suporterilor. Linia de mijloc: Thiago a fost jucatorul primei reprize, dar in partea a doua nu a mai reusit nimic, Ropotan, acelasi dezordonat, Torje a alternat fazele bune cu momentele de imprecizie, iar Adrian Cristea a fost "abonatul" tribunei, spectatorii tipand la el sa alerge. Atacul a functionat pana la iesirea lui Bratu.

Cu toate ca au jucat in inferioritate numerica aproape tot meciul, mediesenii puteau da lovitura in a doua repriza, dar fie s-a opus Lobont miraculos, fie suturile oaspetilor s-au dus pe langa poarta. Victorie chinuita pentru Dinamo, mediesenii au rezistat eroic, iart Curtean putea fi omul meciului, daca "bomba" trimisa in minutul 64 nu ar fi fost aparata de Lobont.

'90+1 Final de meci. Dinamo - Gaz Metan Medias 1-0!

'84 Bostina scapa singur cu Stetca, dar este ajuns din spate de un fundas al oaspetilor si este deposedat!

'79 Torje incearca o executie pretentioasa din lovitura libera, mingea se duce peste poarta

'71 Thiago scapa pe stanga, centreaza in careu, dar Andrei Cristea reia incredibil pe langa poarta!

'66 Andrei Cristea isi incurca coechipierii in careul oaspetilor, dinamovistii irosesc o oportunitate de gol

'64 Lobont apara incredibil sutul lui Curtean care se indrepta spre vinclu, trimis din coltul careului mare, de pe parftea stanga

'60 mare ocazie pentru Medias! Curtean scapa singur cu Lobont, dar suteaza pe langa poarta!

'53 Danciulescu se incurca in minge in careul oaspetilor si rateaza o mare ocazie de a marca

'51 corner pentru Dinamo, Goian reia cu capul, dar Stetca respinge cu greu in corner

'50 oaspetii scapa pe contraatac, dar Lobont iese la marginea careului si rezolva

'47 Buzean a sutat spre poarta periculos, mingea a fost deviata in corner

'45 a inceput a doua repriza

'45+3 Pauza. Dinamo - Gaz Metan Medias 1-0

'45+2 Sabou a sutat puternic, putin pe langa poarta

'43 Danciulescu scapa singur cu Stetca, il dribleaza dar intra in unghi, ii paseaza in spate lui Thiago care centreaza si il gaseste pe Torje singur in careu, insa dinamovistul suteaza peste poarta

'37 Edson il pacaleste pe Pulhac, centrarea sa trece prin fata portii

'35 Mediesenii au avut o lovitura libera din preajma careului, Goian a respins cu capul

'27 Gooool Dinamo! Thiago a fost faultat in careu dupa o actiune personala de toata frumusetea. Bratu a executat penalty-ul si a marcat! Dinamo - Gaz Metan 1-0!

'23 Dos Santos a respins cu mana mingea in bara din trei metri si a fost eliminat. Danciulescu bate penalty-ul, dar Stetca a aparat!

'20 Goian trimite cu capul, dar mediesenii resping de pe linia portii

'19 Bratu scapa pe partea stanga, ii paseaza lui Thiago, acesta patrunde in careu, e blocat, Danciulescu suteaza puternic, dar Stetca respinge

'18 Cristea ii paseaza lui Bratu, dar acesta e surprins in offside

'11 Thiago a centrat in fata portii, dar Stetca a respins

'13 Edson a sutat de la distanta spre poarta lui Lobont, mingea s-a dus pe langa

'9 Cristea a sutat de la 25 de metri, Stetca a respins cu greu

'8 Boaru a sutat din interiorul careului pe langa

'6 Moti a respins o centrare din fata portii, mediesenii au executat un corner, iar Lobont a retinut mingea

'1 a inceput partida

Dinamo:

Lobont - Blay, Goian, Moti, Pulhac - Ropotan - Torje, Adrian Cristea ('56 Bostina), Thiago - Bratu ('38 Andrei Cristea), Danciulescu ('71 Vranjkovic)

Rezerve: Dolha, Zie Diabate, Bostina, Andrei Cristea, Izvoranu, Awoa Felix, Vojislav Vranjkovici

Gaz Metan Medias:

Stetca - Grillo, Dos Santos, Markovic ('69 Vidakovic), Buzean - Sabou, Hoban, Curtean, Dudita - Boaru ('25 Fl. Lazar), Prodan ('56 Falemi)

Rezerve: Pop, Semeghin, Nohai, Zaharia, Falemi, Lazar, Vidakovic

20:30 Cornel Dinu a dat lovitura de incepere a partidei, in aplauzele spectatorilor

20:24 Marius Niculae a urcat la tribuna a doua si va sta printre suporterii "cainilor"

19:40 Jucatorii au iesit la incalzire

19:30 Cristi Borcea a iesit de la vestiare. Presedintele executiv al dinamovistilor s-a dus sa discute cu jucatorii inainte de partida

19:25 S-a terminat sedinta tehnica

Incepand cu ora 20:30, puteti urmari pe HotNews.ro desfasurarea meciului Dinamo Bucuresti - Gaz Metan Medias. Ambele echipe au cate un punct, "cainii" au remizat la Targu Jiu, iar Gaz Metan a fost egalata in final de Paraschiv, terminand 2-2 disputa cu Otelul. Meciul nu este televizat.