Steaua: Zapata, Mirel Radoi, Ovidiu Petre, Mihaita Nesu, Banel Nicolita, Eugen Baciu, Pepe Moreno, Mihaita Plesan, Sorin Ghionea, Adrian Neaga, Dayro Moreno. Antenor Marius Lacatus

Rezerve: Vatca, Vali Badea, Habib Habibou, Florin Lovin, Andres Mendoza, Romeo Surdu.

Gloria Buzau: Mihai Barbu, Alexandru Tudose, Valentin Iovita, Alexandru Stoica, Alexandru Guda, Eric Bicfalvi, Marian Nejneru, Claudiu Ionescu, Ducu Ninu, Alexandru Filip, Alin Vigariu. Antenor Stefan Stoica

Rezerve: Cristian Stoicescu, Dorinel Popa, Nikola Jozici, Constantin Doicaru, Cosmin Gheorghita, Dino Eze, Andre Nunes.

Partida a inceput la ora 17.00.

Min 2 Rica Neaga nu ajunge la o minge care putea deveni periculoasa pentru poarta oaspetilor

Min 4 Barbu prinde mingea in fata lui Dayro Moreno

Min 5 Lovitura de cap a lui Pepe Moreno, dar Mihai Barbu prinde cu siguranta

Banel Nicolita este apostrofat de publicul stelist la fiecare atingere de balon

Jocul are in aceste momente un aspect de partida amicala

Min 12 Sorin Ghionea rateaza cu poarta goala dupa o centrare a lui Banel Nicolita

Min 13 Pepe Moreno trage pe langa de la aproximativ 11 metri

Min 13 Nicolita suteaza puternic de la 25 de metri, dar Barbu respinge. Steaua o tine pe Gloria Buzau in propria jumatate de teren de cateva minute bune

Min 16 sut de la 16 al lui Ovidiu Petre, dar portarul oaspetilor prinde fara emotii

Min 17 Dayro Moreno dribleaza un adversar, dar sutul sau este prins cu mare siguranta de Barbu. Se joaca la o singura poarta

Min 18 Plesan trimite putin pe langa poarta dupa ce a scapat singur cu portarul Gloriei. Cea mai mare ocazie de gol a Stelei

Min 19 GOOOOOOOOOOOL Steaua! A marcat cu un sut de la aproximativ 11 metri Pepe Moreno

Florin Lovin este apostrofat de publicul stelist pentru evolutia slaba din derby-ul cu Dinamo: Fara forta, fara dorinta, fara determinare/ Pentru tine derby-ul nu a avut nicio valoare

Partida si-a pierdut din viteza, jucatorii lui Lacatus asteptand mai mult vesti de pe Ion Moina

Min 39 Alexandru Guda scapa singur cu Zapata, dar trage foarte slab pe langa poarta Stelei. Din tribuna se striga Fara Blaturi!

Dupa cateva minute in care nicio echipa nu a mai atac s-a fluierat sfarsitul primei reprize. Steaua - Gloria Buzau 1-0. In acest moment militarii sunt pe primul loc pentru ca in partida U Cluj - CFR scorul la pauza este 0-0.

A inceput repriza a doua

Min 46 ocazia buna a lui Dayro Moreno, dar mingea exediata de el trece putin pe langa poarta Buzaului

Gloria da senzatia ca a venit pe stadionul din Bulevardul Ghencea in plimbare, fotbalistii lui Fane Stoica tratand cu o lejeritate incredibila meciul

Min 52 Neaga trimite cu capul din sase metri peste poarta lui Barbu

Apararea Gloriei recurge la executii pretentioase pentru a respinge mingea din preajma propriei porti, ceea ce starneste aplauzele galeriei steliste

Min 59 Iese Nicolita (in huiduielile publicului) si intra Vali Badea

Min 62 GOOOOOOOL Steaua! A marcat Dayro Moreno cu un sut la coltul lung.

Scene incredibile pe Ghencea, aproape nimeni de la tribuna I nu a vazut golul Stelei pentru ca urmareau evenimentele de la U Cluj - CFR Cluj la un televizor din loja lui Gigi Becali

Min 65 GOOOOOOL Steaua! A marcat Rica Neaga. Steaua - Gloria Buzau 3-0

Min 72 GOOOOOOL Steaua! A marcat Mendoza dupa ce a driblat si portarul. Steaua - Gloria Buzau 4-0

Min 75 sutul frumos al lui Mendoza ocoleste de putin vinclul portii lui Barbu

Min 76 executie acrobatica a lui Dayro Moreno, dar mingea trece peste poarta buzoiana

Min 77 GOOOOOOOOL Steaua! A marcat superb cu calcaiul Dayro Moreno. Steaua - Gloria Buzau 5-0.

Steaua nu mai forteaza, rezultatul de la Cluj, de pe Ion Moina, punand plumb in ghetele jucatorilor militari

Dezamagiti ca favoritii lor sunt aproape de a pierde titlul de campioana a Romaniei, suporterii stelisti incep sa paraseasca stadionul Ghencea

Fluier final. Steaua - Gloria Buzau 5-0.