Desfasurare surprinzatoare a meciului pe care liderul CFR Cluj il sustine pe propriul teren contra Pandurilor Tg. Jiu: ardelenii sunt condusi din minutul 38, cind De Sousa Galliasi a trimis mingea in propria poarta, dupa o lovitura libera executata de Vasilache.

Situatia CFR-ului s-a complicat in finalul primei reprize: capitanul Cadu a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene!

Repriza secunda

'55 Ocazie buna pentru clujeni: Manuel Jose trimite o minge in centrul careului, de unde Trica reia puternic, insa pe linga poarta.

'63 Gol Pandurii! Dupa ce s-au aflat minute bune sub asediu, gorjenii scot o minge pentru contraatac; Ilie Iordache scapa de ultimul fundas si ramane singur cu Hirschfeld: executie sigura, 2-0 pentru Pandurii!

'75 Bara Diego Ruiz - de la 16 metri, Ruiz a trimis din intoarcere, direct in transversala.

'79 Semedo trimite mingea in poarta Pandurilor, insa golul nu este validat: cu o secventa mai devreme, Ruiz avusese o interventie periculoasa asupra unui fundas gorjean.

'90+2 Trica reduce din handicap: 1-2!