​CSC Șelimbăr a debutat cu o victorie categorică în noul an, scor 3-0 pe terenul celor de la Viitorul Târgu Jiu și a revenit în fotoliul de lider după etapa cu numărul 16 din Liga secundă.

Minge de fotbalFoto: Sven Beyrich/SPP / Shutterstock Editorial / Profimedia

Viitorul Târgu Jiu – CSC Șelimbăr 0-3, în Liga 2 – Gloria Buzău își consolidează locul în play-off

Formația antrenată de Claudiu Niculescu a reușit o victorie categorică pe terenul Viitorului Târgu Jiu, chiar dacă la pauză tabela arăta scor alb.

Soare a deschis scorul în minutul 53, iar prelungirile partidei au adus liniștea sibienilor, după încă două goluri marcate de Visic și Rotund.

CSC Șelimbăr revine pe prima poziție a clasamentului ligii secunde, dar nu are drept de promovare din cauza formei de organizare.

Într-o altă partidă a zilei, Gloria Buzău a surclasat Progresul Spartac, scor 5-1 și își consolidează poziția a cincea a clasamentului.