Juventus nu avut niciun fel de emoție în duelul cu Frosinone și s-a calificat la pas în semifinalele Cupei Italiei. Formația antrenată de Massimiliano Allegri a învins cu scorul de 4-0.

Jucatorii celor de la JuventusFoto: Jonathan Moscrop / imago sportfotodienst / Profimedia

Juventus a dat de pământ cu Frosinone și va juca cu Lazio în semifinale

Juventus s-a distrat în meciul cu Frosinone, din sferturile de finală ale Cupei Italiei și a obținut calificarea în penultimul act al competiției.

Formația pregătită de Massimiliano Allegri a deschis scorul în minutul 11, după o lovitură de la 11 metri transformată de Milik.

Până la pauză, același Milik a mai punctat încă o dată (min 38), din pasa lui McKennie.

Imediat după pauză, vârful polonez și-a desăvârșit hat-trick-ul (min 48), reușind să reia în plasă din pasa lui Locatelli.

Tot Milik s-a aflat și la originea golului cu numărul 4, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

În cele din urmă, torinezii au înscris și un gol 4 valabil, grație turcului Kenan Yildiz (min 61).