Girona a remizat joi seară pe Benito Villamarin în disputa cu Real Betis, scor 1-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 18 din LaLiga.

Jucatorii echipei GironaFoto: Bagu Blanco/Pressinphoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Girona a remizat cu Real Betis

După 3 victorii consecutive în campionat, Girona a făcut un pas greșit.

Formația antrenată de Michel a remizat în deplasare pe terenul celor de la Real Betis, dar a ajuns la 10 etape consecutive fără eșec în LaLiga.

Oaspeții au preluat conducerea în minutul 39 al partidei, când Artem Dovbyk a transformat o lovitură de la 11 metri. A fost golul cu 11 pentru fotbalistul ucrainean.

În a doua repriză, cei de la Betis au controlat disputa și au ratat foarte multe ocazii mari de a marca.

Până la urmă, argentinianul German Pezzella a restabilit egalitatea în minutul 88 și a stabilit scorul final al partidei.