După trei partide pierdute la rând în liga secundă, FC Argeș a reușit să învingă pe teren propriu CSC Dumbrăvița, scor 2-0, în runda cu numărul 15, ultima din acest an.

Eugen NeagoeFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

FC Argeș învinge Dumbrăvița, dar rămâne la distanță mare de play-off

FC Argeș și-a reaprins speranțele la play-off în urma victorie din duelul cu Dumbrăvița, scor 2-0.

După trei înfrângeri la rând, elevii lui Eugen Neagoe au deschis scorul în minutul 8 prin fundașul Costinel Tofan.

Oaspeții nu au reușit să pună probleme mari, iar repriza secundă a adus majorarea avantajului. Bogdan Rusu a punctat în minutul 53 cu un șut din interiorul careului și a stabilit rezultatul final.

În ciuda victoriei, FC Argeș ocupă abia locul 14 în liga secundă, cu 18 puncte, patru mai puțin decât ocupanta ultimului loc de play-off.

După pauza de iarnă vor rămâne de disputat ultimele patru etape ale sezonului regular, după care se vor juca partidele din play-off și play-out.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Argeș și CSC Dumbrăvița.