Gaziantep a obținut un nou succes în Superliga Turciei. Formația antrenată de Marius Șumudică s-a impus în confruntarea cu cei de la Rizespor, scor 2-0, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 11.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Alexandru Maxim și Denis Drăguș au marcat golurile echipei lui Șumudică

Marius Șumudică este în formă bună alături de Gaziantep.

Aflată pe ultimul loc în Superliga Turciei la sosirea lui Șumudică, Gaziantep a urcat acum pe locul 13 în clasament și a acumulat 12 puncte.

Echipa pregătită de tehnicianul român s-a impus și în etapa cu numărul 11 din campionat, în fața unei formații pe care Șumudică a mai antrenat-o, Rizespor.

În minutul 20 al partidei, Gaziantep a deschis scorul prin Alexandru Maxim, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Gazdele și-au majorat avantajul în a doua repriză prin intermediul unui alt jucător român. Denis Drăguș a făcut 2-0 pentru Gaziantep din pasa lui Eskihellac, în minutul 50.