Gaziantep a pierdut luni seară disputa cu Beșiktaș, din etapa a 10-a din Superliga Turciei. Formația antrenată de Marius Șumudică a fost învinsă cu scorul de 2-0 și este fără succes în ultimele două deplasări.

Gaziantep a fost învinsă de Beșiktaș
Gaziantep continuă lupta pentru supraviețuire în campionatul Turciei.
După victoria de etapa trecută cu Antalyaspor, formația antrenată de Marius Șumudică a pierdut pe terenul celor de la Beșiktaș, la capătul unui meci controlat de gazde.
Jocul a fost destul de echilibrat în primele 45 de minute, însă gazdele au spart gheața în repriza a doua. Salih Ucan a deschis scorul în minutul 63, iar 12 minute mai târziu, Tosun a dublat avantajul pentru Beșiktaș și a stabilit și scorul final.
Cu acest eșec, Gaziantep rămâne pe locul 16 în campionatul Turciei, la doar un punct deasupra zonei roșii.