CSA Steaua București a ajuns la 4 meciuri consecutive fără succes în Liga 2. Echipa lui Daniel Oprița a remizat pe teren propriu cu CSM Slatina, scor 1-1, în urma unui meci în care gazdele au egalat în prelungiri.

Daniel OpritaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CSA Steaua București, remiză în duelul cu CSM Slatina

CSA Steaua București a remizat luni pe teren propriu în disputa cu cei de la CSM Slatina.

Într-o asistență redusă, formația antrenată de Daniel Oprița a fost inexistentă în prima repriză a partidei.

Frânculescu a respins în față șutul trimis de Toma, iar Dragu l-a luat la țintă pe portarul gazdelor.

În minutul 33, Marin a deschis scorul pentru oaspeți cu un șut plasat din interiorul careului.

Partea secundă a fost ceva mai animată, iar Toma a fost aproape de a marca un eurogol. Frânculescu a intervenit extraordinar și a ținut-o pe Steaua în meci.

Gazdele au irosit o șansă uriașă în minutul 74, dar Chipirliu a trimis puternic în bara transversală.

După o posesia prelungită, militarii au restabilit în cele din urmă egalitatea prin tânărul David Maftei (min 90), care l-a învins pe portarul oaspeților cu o lovitură de cap.

Scor final 1-1, iar CSM Slatina urcă pe locul 9 și acumulează 10 puncte.

De partea cealaltă, militarii urcă și ei pe locul 13, cu doar 8 puncte.