Formația antrenată de Cosmin Contra, Damac, a fost învinsă categoric de Al Raed, cu Marius Șumudică pe bancă, scor 5-0, în etapa a 27-a din campionatul Arabiei Saudite.

Marius SumudicaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Al Raed – Damac 5-0, în Arabia Saudită

Elevii lui Marius Șumudică au deschis scorul după doar zece minute, când El Berkaoui a reluat în plasă respingerea portarului advers, după o fază frumoasă de atac.

Al Raed, cu portarul Silviu Lung titular, și-a dublat avantajul în minutul 20, după lovitura de la 11 metri transformată de Mohammed Fouzair.

Același jucător a reușit dubla în minutul 60, după un contraatac spectaculos, iar El Berkaoui și-a trecut în cont hat-trick-ul, după reușitele din minutele 85 și 90+4.

După 27 de etape scurse din campionatul Arabiei Saudite, Damac și Al Raed ocupă pozițiile 9 și 10 în clasament, ambele cu câte 32 de puncte.