Dinamo București a reușit o victorie extrem de importantă în lupta pentru promovare, 2-0 pe terenul celor de la Oțelul Galați, în runda a opta a play-off-ului ligii secunde.

Jucatorii echipei Dinamo BucurestiFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

Oțelul Galați – Dinamo 0-2, în play-off-ul Ligii 2

Venită după două înfrângeri și două remize, Dinamo a deschis repede scorul la Galați.

În minutul 5, șutul spaniolului Gorka Larrucea de la 20 de metri l-a învins pe portarul Pop.

Bucureștenii și-au dublat avantajul în minutul 27, când Ahmed Bani a finalizat cu un șut la colțul scurt o fază lucrată de Ghezali.

După această victorie, elevii lui Ovidiu Burcă se apropie la doar trei puncte de Oțelul Galați și păstrează șanse la promovarea directă, cu două etape înainte de finalul sezonului.