Joi seară a avut loc Gala Mihai Neșu la stadionul Arcul de Triumf din București. Selecţionata România AFAN All Stars s-a impus cu scorul de 3-2 în duelul cu FIFPro Europe.

Minge de fotbalFoto: Chagnard Guillaume/ABACA / Shutterstock Editorial / Profimedia

Ovidiu Hațegan, la centrul meciului dintre România All Stars și FIFPro Europe

Joi seară a fost organizat un meci caritabil pe stadionul Arcul de Triumf, ce a avut ca scop strângerii de fonduri pentru finalizarea complexului de recuperare neuromotorie „Sfântul Nectarie” din Oradea.

În cadrul acestei gale, selecționata României All Stars a dat piept cu reprezentativa FIFPro Europe.

Partida a fost arbitrată de Ovidiu Hațegan și s-au disputat două reprize a câte 35 de minute.

România a câștigat partida cu scorul de 3-2, iar golurile tricolorilor au fost înscrise de Florin Cernat (dublă) și Florin Lovin.

Echipa României All Star: Bogdan Lobont, Cornel Cernea, Răzvan Raţ, Petre Marin, Dorin Goian, Cosmin Moţi, Sorin Ghionea, Gabriel Cânu, Vasile Maftei, George Ogăraru, Florin Lovin, Ovidiu Petre, Sorin Paraschiv, Cătălin Munteanu, Gabriel Boştină, Adrian Neaga, Florin Cernat, Lucian Sânmărtean, Daniel Niculae, Nicolae Dică, Daniel Opriţa, Ionel Dănciulescu.

Echipa FIFPro Europe: Jan Mucha, Srdjan Blazic, Mirko Poledica, Sebastien Stassin, Ionuţ Rada, Carlo Mamo, Emilian Hulubei, Arunas Klimavicius, Erlend Hanstveit, Vladimir Smicer, Aldin Didic, Euzebiusz Smolarek, David Aganzo, Gigel Bucur, Robert Pires, Christodoulou Marios, Demetrios Maris, Pance Kumbev, Orlando Urbano, Pano Autio, Joao Paiva, Giorgos Karagounis, Elias Charalambous, Philippe Senderos.