Gloria Buzău și Dinamo au oferit un meci spectaculos în cadrul etapei cu numărul 6 din play-off-ul ligii secunde. Cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2, asta după ce buzoienii au avut un avantaj de două goluri.

Ovidiu BurcaFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

Echipa lui Ovidiu Burcă, fără victorie de 3 etape în Liga 2

Gloria Buzău a scăpat printre degete victoria cu Dinamo București, la capătul unui duel cu 4 goluri.

Andrei Blejdea a deschis scorul pentru gazde în minutul 9, iar 5 minute mai târziu, Boiciuc a dus scorul la 2-0 pentru buzoieni.

Până la pauză, dinamoviștii au redus din diferență în minutul 18, prin Larrucea.

În a doua repriză, „câinii roșii” au restabilit egalitatea prin Ahmed Bani, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Scor final 2-2, iar băieții lui Ovidiu Burcă ajung la 3 meciuri consecutive fără victorie în play-off.