Liverpool a ajuns la 4 victorii consecutive în Premier League. Formația antrenată de Jurgen Klopp a învins-o cu mari emoții pe Tottenham, scor 4-3, în urma unui meci decis în prelungiri.

Suporterii echipei LiverpoolFoto: Isabel Infantes / PA Images / Profimedia

Liverpool le depășește pe Tottenham și Aston Villa în clasament

Liverpool are parte de un final de sezon impresionant. Echipa de pe Anfield a ajuns la 4 victorii la rând în campionat și a urcat pentru prima oară după mult timp pe un loc de cupe europene.

„Cormoranii” au avut parte de o primă repriză magică în confruntarea cu Tottenham și au marcat de 3 ori prin Curtis Jones (min 3), Luis Diaz (min 5) și Mohamed Salah (min 15).

Oaspeții au dat semne de viață pentru prima oară în minutul 39, când Harry Kane a redus din diferență din pasa lui Perisic.

Repriza a doua a fost la fel de agitată, însă cu șanse mai importante de partea oaspeților.

În minutul 77, Son a marcat golul doi pentru echipa antrenată de Ryan Mason, aruncând în aer finalul de meci de pe Anfield Road.

Richarlison a egalat în al treilea minut suplimentar, dar tot gazdele au fost cele care au închis tabela prin Diogo Jota (min 90+4).