Paris Saint Germain a făcut un nou pas greșit în campionatul Franței și a pierdut surprinzător pe teren propriu în fața celor de la Lorient, scor 3-1.

Kylian Mbappe și Lionel MessiFoto: Anne-Christine POUJOULAT / AFP / Profimedia

Lionel Messi, inexistent pe Parc des Princes în duelul cu Lorient

Paris Saint Germain a suferit un eșec neașteptat pe teren propriu. Campioana en-titre din Ligue 1 a pierdut în fața celor de la Lorient.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 15 prin Le Fee, iar 5 minute mai târziu, parizienii au rămas în inferioritate numerică după ce Hakimi a primit al doilea cartonaș galben.

Chiar și așa, Kylian Mbappe a restabilit egalitatea în minutul 29, cu al 23-lea său gol din acest sezon.

Până la pauză, camerunezul Darlin Yongwa a adus-o din nou în avantaj pe Lorient, cu un gol înscris în minutul 38.

În a doua repriză, gazdele au încercat să revină în meci, în ciuda faptului că au evoluat mai bine de 60 de minute cu un om mai puțin.

Lionel Messi a fost și el titular, însă argentinianul a avut o prestație destul de ștearsă.

Oaspeții au stabilit scorul final în minutul 89 al partidei, prin Bamba Dieng.