După ce a fost învinsă de Celtic în finala Cupei Ligii, Glasgow Rangers a fost eliminată și din Cupa Scoției (1-0), la capătul unui meci în care Ianis Hagi a fost introdus în ultimele minute.

Celtic, victorie in derbiul cu Glasgow RangersFoto: Malcolm Mackenzie / PA Images / Profimedia

Ianis Hagi, din nou rezervă - Celtic avansează în finală

Rangers a ratat încă un obiectiv în acest sezon.

Formația pentru care evoluează și Ianis Hagi a fost eliminată în semifinale în Cupa Scoției chiar de către marea rivală, Celtic.

Pe Ibrox Stadium, albaștrii au pierdut într-un nou episod din „The Old Firm”. Unicul gol al partidei a fost înscris de portughezul Jota, în minutul 42 al partidei.

Ianis Hagi a fost rezervă în acest meci, dar a fost introdus de antrenor în minutul 83 al jocului, fără a avea însă o influență asupra rezultatului final.

Celtic avansează în faza finală, unde va da peste Inverness.