Al Raed, echipa antrenată de Marius Șumudică, a pierdut categoric duelul cu Al-Nassr, scor 4-0, în etapa a 24-a a campionatului din Arabia Saudită.

Marius SumudicaFoto: Seskimphoto / Seskimphoto / Profimedia

Cristiano Ronaldo a înscris împotriva echipei lui Șumudică

Cu românii Silviu Lung jr. și Alexandru Mitriță printre titulari, Al Raed a primit gol după numai patru minute, când Cristiano Ronaldo a reluat cu capul în plasă mingea centrată de Al Ghannam.

La zece minute după pauză, Ghareeb a făcut 2-0, iar finalul a fost unul dezamăgitor pentru echipa lui Marius Șumudică.

Mohammed Maran în minutul 90 și Al Sulaiheem în al cincilea minut al prelungirilor au adus o victorie importantă pentru Al Nassr în încercarea de cucerire a titlului în Arabia Saudită.

Al Nassr ocupă poziția a doua a clasamentului cu 56 de puncte, cu trei mai puțin decât liderul Al Ittihad, care are însă un meci mai puțin disputat.

În schimb Al Raed se află pe locul 11 cu 26 de puncte, cu șase mai mult decât prima poziție retrogradabilă.