După ce a primit înapoi cele 15 puncte cu care a fost penalizată, Juventus Torino a sperat la un rezultat pozitiv cu Napoli, dar liderul a învins la limită, scor 1-0, în etapa a 31-a din Serie A.

Jucatorii echipei NapoliFoto: Alessandro Garofalo/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

Juventus – Napoli 0-1, în etapa a 31-a din Serie A

Liderul Napoli a mai făcut un pas mare spre titlul de campioană în Serie A, după victoria din prelungiri cu Juventus.

După o partidă dominată, în care a ratat mai multe situații de gol, formația lui Luciano Spaletti putea pleca învinsă de la Torino.

În minutul 83, Juventus a reușit să marcheze prin Di Maria, dar golul a fost anulat de VAR pentru fault.

În al treilea minut de prelungiri, Giacomo Raspadori a reușit să dea lovitura, iar Napoli se distanțează la 17 puncte față de locul secund, cu 7 etape înaintea finalului de sezon.