Partida dintre Clermont și Angers din prima ligă a Franței a avut parte de momente inedite în tribune. Suporterii oaspeților au oferit imaginea săptămânii în fotbalul european.

Suporteri la un meci de fotbalFoto: Pascal Guyot / AFP / Profimedia Images

Suporterii echipei Angers, cu chiloții jos în peluză

Clermont a câștigat partida cu Angers de pe teren propriu, scor 2-1, deși a terminat meciul cu doi jucători eliminați, în etapa cu numărul 31 din Ligue 1.

Deși oaspeții au deschis scorul primii prin Adrien Hunou, până la pauză Clermont a întros scorul prin două lovituri de la 11 metri transformate de Grejohn Kyei și Muhammed Cham.

La penaltiul executat de Kyei în minutul 33, fanii echipei Angers aflați în peluză la bustul gol și-au dat jos chiloții, în încercarea de a-i distrage atenția atacantului francez.

Demersul lor nu a dat roade, acesta a marcat, iar Angers a pierdut partida, chiar dacă a jucat o repriză întreagă în superioritate numerică.