Arsenal Londra a pierdut două puncte importante în deplasarea de la West Ham, scor 2-2, după ce a condus și a ratat și un penalti, în etapa a 31-a din Premier League

Mikel ArtetaFoto: Andrew Yates / AP / Profimedia

West Ham – Arsenal 2-2, în Premier League

Cursa pentru titlul din Premier League a fost relansată, cu șapte etape înainte de final. Manchester City poate profita de pasul greșit al lui Arsenal și se poate apropia la un singur punct de lider.

Elevii lui Mikel Arteta conduceau deja cu 2-0 în minutul 10, după reușitele lui Gabriel Jesus și Martin Odegaard.

În minutul 33, West Ham a redus din diferență prin Said Benrahma, din lovitură de la 11 metri.

Imediat după pauză, liderul din Premier League a avut șansa să tranșeze partida, dar Saka a ratat un penalti în minutul 52.

Și cum ocaziile se răzbună, gazdele au reușit egalarea trei minute mai târziu prin Jarrod Bowen.