PSG a trecut, scor 3-1, de Lens în etapa cu numărul XXXI din Ligue 1, iar Kylian Mbappe a reușit să mai doboare un record al formației de pe Parc des Princes.

Kylian MbappeFoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Kylian Mbappe, cel mai bun marcator din istoria lui PSG în Ligue 1

Internaționalul francez a marcat în minutul 31, reușită cu care a deschis scorul în meciul de la Paris.

Golul este unul special pentru Mbappe, el devenind la doar 24 de ani cel mai bun marcator al lui PSG din campionatul Franței.

Kylian are în acest moment 139 de goluri, acestea fiind bifate în 169 de partide din Ligue 1 pentru PSG.

Mbappe l-a detronat din fotoliul de lider pe Edinson Cavani (138 de goluri). Pe locul al treilea se află Zlatan Ibrahimovic (113).

Celelalte goluri ale lui PSG la meciul de sâmbătă seara au fost reușite de Vitinha (minutul 37) și Lionel Messi (minutul 40).

Golul oaspeților a fost marcat de Frankowski (minutul 60).