Prima manșă a sferturilor de finală ale UEFA Europa League a adus înfrângerea surprinzătoare a Romei pe terenul celor de la Feyenoord. În schimb, Manchester United a condus Sevilla cu 2-0, dar a fost egalată în final.

Harry Maguire, alături de Erik ten Hag - Manchester UnitedFoto: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

Manchester United, egalată pe final de Sevilla

Manchester United a ratat printre degete victoria în fața Sevilliei, după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în ultimele minute.

Austriacul Marcel Sabitzer a reușit o dublă în minutele 14 și 21 și părea că trupa lui Erik ten Hag este aproape calificată în semifinale.

Sevilla a revenit incredibil pe final prin două autogoluri ale englezilor.

Malacia a marcat în propria poartă în minutul 84, iar Harry Maguire și-a imitat colegul în minutul 92, aducând o remiză nesperată spaniolilor.

AS Roma, învinsă de Feyenoord

Aflat pe lista celor de la Al-Nassr pentru a prelua din vară banca tehnică, Jose Mourinho este aproape de eliminarea din Europa League.

AS Roma a fost învinsă în deplasare de Feyenoord Rotterdam, scor 1-0, iar returul se anunță cu emoții pentru italieni.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Mats Wieffer în minutul 53. Partidele retur vor avea loc peste o săptămână.