Oțelul Galați s-a impus joi la limită în fața Gloriei Buzău, scor 1-0, în prima partidă a etapei a patra din play-off-ul ligii secunde.

Jucatorii si fanii echipei Otelul GalatiFoto: Inquam Photos / Ovidiu Iordachi

Oțelul Galați – Gloria Buzău 1-0, în play-off-ul Ligii 2

Fotbaliștii antrenați de Dorinel Munteanu au trecut peste înfrângerea drastică suferită cu Dinamo în etapa precedentă, scor 3-0, reușind să se apropie la două puncte de CSA Steaua.

Deși există posibilitatea ca „militarii” să aibă drept de promovare încă din acest sezon, Oțelul speră ca la finalul play-off-ului să ocupe una dintre primele două poziții care garantează prezența în SuperLigă în sezonul viitor.

Singurul gol al partidei de la Galați a fost marcat de fostul rapidist Octavian Ursu în minutul 3, după o gafă uriașă a portarului Relu Stoian.

Oțelul a mai marcat o dată în minutul 82, dar reușita lui Ionuț Neagu a fost anulată pentru ofsaid.