CSA Steaua București și Politehnica Iași au remizat marți seară la București în cadrul etapei cu numărul 3 din play-off-ul ligii secunde (2-2), la capătul unui meci cu răsturnări de scor.

Daniel OpritaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

CSA Steaua București va întâlni Dinamo în următorul meci din play-off

Formația antrenată de Daniel Oprița a fost aproape să îi administreze Politehnicii Iași primul eșec din acest play-off.

Echipa care este în acest moment fără drept de promovare în SuperLiga a întors rezultatul duelului disputat pe teren propriu, în fața unei asistențe extrem de scăzute, dar a fost egalată în ultimele minute.

Jakub Vojtus a deschis scorul pentru echipa pregătită de Leo Grozavu în minutul 13, dar Tsvetelin Chunchukov a restabilit egalitatea cu câteva secunde înaintea pauzei (min 45).

În a doua repriză, „militarii” au trecut la conducere în minutul 71 al partidei, la o fază la care Pacionel l-a servit perfect pe Chipirliu.

Același Vojtus a marcat și golul doi pentru ieșeni, din centrarea lui Itu (min 86), stabilind și scorul final al partidei.