La revenirea lui Frank Lampard pe banca alb-albaștrilor, Chelsea nu a găsit nici de această dată drumul spre victorie. Echipa a pierdut în deplasare la Wolverhampton, scor 1-0, la capătul unui meci în care au expediat doar un singur șut pe spațiul porții.

Frank LampardFoto: Nigel French / PA Images / Profimedia

Chelsea a pierdut cu Wolverhampton la revenirea lui Frank Lampard

Chelsea a ajuns la 4 etape consecutive fără victorie în Premier League.

Proaspăt numit pe banca celor de la Chelsea, Frank Lampard nu a venit cu noroc la formația de pe Stamford Bridge, care a pierdut și în deplasarea de pe Molineux Stadium.

Wolverhampton a marcat unicul gol al partidei în minutul 31, când Matheus Nunes l-a învins pe Kepa Arrizabalaga.

Cristian Stellini și Roberto De Zerbi, eliminați în Tottenham vs. Brighton

La Londra, Tottenham Hotspur a câștigat cu scorul de 2-1 în fața celor de la Brighton.

Heung-Min Son a deschis scorul pentru Tottenham în minutul 10 al partidei și a devenit primul jucător asiatic ce ajunge la 100 de goluri înscrise în Premier League.

Lewis Dunk a egalat pentru oaspeți (min 34), iar Harry Kane a marcat golul victoriei în minutul 79.

Bătălia cea mare s-a dat însă în afara terenului. Cristian Stellini și Roberto De Zerbi s-au contrat înaintea meciului, iar spiritele s-au încins în timpul jocului.

În minutul 59 al partidei, cele două bănci au avut un conflict destul de puternic și cei doi antrenori au fost eliminați.