Inter continuă să dea rateuri în campionat și a ajuns la 4 etape consecutive fără succes în Serie A. Formația antrenată de Simone Inzaghi a remizat pe terenul Salernitanei, scor 1-1, la capătul unui meci în care gazdele au egalat pe final.

Simone InzaghiFoto: Insidefoto / ddp USA / Profimedia

Inter, remiză la Salernitana - Emoții pentru un loc de Champions League

Inter a ajuns la 6 meciuri la rând fără succes în toate competițiile.

Echipa pregătită de Simone Inzaghi a controlat disputa de la Salernitana, dar a plecat cu doar un punct la Milano, iar acum tremură pentru un loc de Champions League.

Robin Gosens a deschis scorul după doar 6 minute pentru formația oaspete, din pasa lui Romelu Lukaku.

Inter a fost aproape de a-și dubla avantajul până la pauză, dar Guillermo Ochoa le-a scos peri albi atacanților lui Inzaghi.

În a doua parte a jocului, Inter a continuat să forțeze marcarea golului doi, dar lovitura de teatru a venit în minutul 90.

Antonio Candreva, fostul jucător al celor de la Inter, a restabilit egalitatea, cu o execuție superbă.