PAOK nu și-a revenit după înfrângerea suferită etapa trecută cu AEK Atena (1-0) și a pierdut și derby-ul din play-off cu Olympiacos, scor 3-1, asta deși a condus cu 1-0.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Echipa lui Răzvan Lucescu a pierdut cu Olympiacos

Aflată la 9 puncte de locul 1, PAOK a jucat miercuri seară în deplasare la Olympiacos, pe Georgios Karaiskakis Stadium.

Formația antrenată de Răzvan Lucescu nu a făcut un meci foarte bun, asta în ciuda faptului că Brandon Thomas a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 22, stabilind și scorul pauzei.

În a doua repriză, gazdele s-au năpustit asupra porții adverse și au lansat o serie de atacuri foarte periculoase.

Cedric Bakambu a restabilit egalitatea pentru Olympiacos (min 59), iar Georgios Masouras a adus formația gazdă în avantaj cu 12 minute înainte de final (min 78).

Scorul final a fost stabilit de marocanul Youssef El Arabi, care a transformat o lovitură de la 11 metri (min 87).

Astfel, cu acest eșec PAOK ajunge la două jocuri la rând fără succes în play-off-ul Superligii Greciei.