PAOK-ul lui Răzvan Lucescu a pierdut primul meci după o pauză de 5 luni. Formația pregătită de tehnicianul român a fost învinsă la limită de AEK Atena, scor 1-0.

Razvan LucescuFoto: Orange Pics BV / Alamy / Alamy / Profimedia

Echipa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă de AEK Atena în Superliga Greciei

Neînvinsă în campionat de la un meci tot cu AEK Atena (30 octombrie 2022, 0-2), PAOK a pierdut duelul de pe teren propriu în fața echipei din capitala Greciei.

Formația lui Răzvan Lucescu nu a trimis niciun șut pe spațiul porții în prima repriză și deși a jucat mai bine în partea secundă, oaspeții au fost cei care au înscris.

Argentinianul Sergio Araujo a dat lovitura pentru AEK Atena în minutul 80 al partidei de pe Toumba Stadium, din pasa lui Ehsan Hajsafi.

Astfel, AEK Atena urcă pe primul loc în Superliga Greciei și acumulează 63 de puncte.

PAOK rămâne pe locul 4, cu 57 de puncte.