Newcastle United continuă sezonul fantastic alături de Eddie Howe. „Coțofenele” sunt în grafic pentru un loc de UEFA Champions League, după ce au învins duminică seară Manchester United pe teren propriu, scor 2-0.

Jucătorii echipei NewcastleFoto: Bruce White/Colorsport / Shutterstock Editorial / Profimedia

Newcastle, în cărți pentru un loc de Champions League

Newcastle și-a luat revanșa în fața celor de la Manchester United după finala de Cupa Ligii și a câștigat pe teren propriu cu scorul de 2 la 0.

Echipa antrenată de Eddie Howe a dominat autoritar partida și a irosit mari șanse de a deschide scorul, mai ales în prima repriză.

În partea secundă, „coțofenele” au forțat și mai mult deschiderea scorului, iar mijlocașul Joe Willock a spart gheața în minutul 65 din pasa lui Saint-Maximin.

Pentru a înlătura orice emoție, Callum Wilson a marcat golul doi în minutul 88 al partidei.