Chelsea a făcut un nou pas greșit în Premier League. Londonezii au pierdut sâmbătă pe teren propriu în fața celor de la Aston Villa, scor 2-0.

Graham PotterFoto: Phil Duncan/ProSports / Shutterstock Editorial / Profimedia

Aston Villa, victorie mare pe Stamford Bridge

Cu jucători precum Enzo Fernandez, Kai Havertz, Mykhaylo Mudryk și Joao Felix, formația antrenată de Graham Potter nu a găsit drumul spre succes cu Aston Villa.

Echipa oaspete a făcut un joc foarte bun, dar și economicos, reușind să profite de marile ocazii pe care le-a avut.

Ollie Watkins a deschis scorul pentru Aston Villa în minutul 18 și a stabilit și scorul primei reprize.

Oaspeții au mai lovit o dată în a doua repriză în minutul 56, la o fază la care Ramsey l-a servit perfect pe McGinn.

Scor final 2-0, iar Aston Villa urcă pe locul 9 și acumulează 41 de puncte.

Pentru Chelsea, această înfrângere înseamnă clasarea pe locul 11, cu un total de 38 de puncte.