Al-Nassr s-a impus cu scorul de 3-1 în fața celor de la Abha, într-un meci din cadrul Cupei Regelui din Arabia Saudită. Cristiano Ronaldo a fost titular, dar nu a reușit să își treacă numele pe lista marcatorilor.

Cristiano Ronaldo, Al-NassrFoto: AFP / AFP / Profimedia

Cristiano Ronaldo, gest furios la adresa arbitrului - Lusitanul scăpase pe contraatac

Cristiano Ronaldo a ajuns la 3 jocuri la rând fără gol marcat pentru Al-Nassr, iar presiunea crește din ce în ce mai mult pentru starul portughez.

Plătit regește de formația din Arabia Saudită, Ronaldo nu a izbutit să marcheze nici în meciul câștigat de echipa sa în Cupa Regelui, cu Abha (3-1).

Mai mult decât atât, Ronaldo a făcut o criză de nervi în finalul primei reprize, când avea șansa de a marca pentru echipa sa.

Centralul partidei a arătat două minute de prelungire pentru prima parte, iar la 20 de secunde peste cele două minute, lusitanul a scăpat spre poarta adversă. Arbitrul a fluierat finalul primei reprize, iar Cristiano Ronaldo a luat mingea și a degajat-o cu putere.

Evident, gestul jucătorului în vârstă de 38 de ani a fost sancționat de arbitru, care i-a arătat cartonașul galben.