Real Madrid a ajuns la două etape consecutive fără succes în LaLiga, asta după ce campioana en-titre a luat doar un punct din confruntarea cu Real Betis (0-0).

Carlo AncelottiFoto: Manuel Reino Berengui/DeFodi Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Real Madrid, în pană de soluții fără Luka Modric în teren - La 9 puncte în urma Barcelonei

Fără Luka Modric, campioana Spaniei a suferit în deplasarea de pe Benito Villamarin.

Karim Benzema a marcat după 12 minute pentru Real Madrid, dar reușita francezului a fost anulată pentru henț, după ce s-a consultat VAR.

Același Karim Benzema a ratat o mare ocazie de gol în minutul 49. Balonul de Aur a fost blocat extraordinar de portarul advers.

Replica gazdelor a venit după 4 minute, atunci când Borja Iglesias a șutat puternic, dar nu a reușit să îl învingă pe Thibaut Courtois.

Rodrygo, Dani Ceballos și Vinicius Junior au trecut și ei pe rând pe lângă gol, iar meciul s-a încheiat în cele din urmă la egalitate, 0-0.