Manchester United a reușit să învingă în prelungiri West Ham United, în optimile de finală ale Cupei Angliei, scor 3-1, după ce „ciocănarii” conduseseră cu 1-0.

Erik ten Hag si jucatorii echipei Manchester UnitedFoto: Martin Rickett / PA Images / Profimedia

Manchester United – West Ham 3-1, în FA Cup

Elevii lui Erik ten Hag s-au văzut conduși de West Ham din minutul 54, după reușita lui Benrahma.

În minutul 72, golul lui Casemiro a fost anulat de VAR pentru ofsaid. Egalarea a venit cinci minute mai târziu, după autogolul lui Aguerd.

Finalul a fost unul incendiar. Garnacho a marcat pentru United în minutul 90, iar în ultimul minut al prelungirilor, Fred a punctat și el pentru un rezultat mult mai concludent decât diferența din teren.

Manchester United are în palmares 12 Cupe ale Angliei, ultima dintre ele cucerită în 2016.