CSA Steaua București nu a reușit să câștige primul joc oficial din 2023 și a obținut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Unirea Slobozia, scor 2-2.

Daniel OpritaFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

Formația lui Daniel Oprița, 3 etape consecutive fără victorie în Liga 2 - Roș-albaștrii au condus de două ori

Unirea Slobozia a ținut-o în șah pe CSA Steaua București într-un meci din cadrul etapei a 17-a din Liga 2.

Formația antrenată de Daniel Oprița a deschis scorul în minutul 4, grație unui autogol înscris de Alexandru Dinu, dar ialomițenii au restabilit egalitatea prin Ciprian Rus (min 25).

În repriza secundă, golgheterul Chipirliu a adus-o din nou în avantaj pe CSA Steaua București (min 56) și a ajuns la 12 reușite stagionale.

„Militarii” s-au bucurat doar două minute, asta pentru că gazdele au egalat din nou, de această dată prin Ciprian Perju (min 58).

Rezultatul este unul nemaipomenit pentru echipa din Slobozia, care se menține pe loc de play-off.