PSG a fost învinsă acasă de Bayern Munchen (0-1) și are nevoie de un mic miracol pentru a obține calificarea în sferturile Champions League, dar campioana Franței se confruntă cu noi probleme. Neymar s-a accidentat în timpul meciului cu Lille (4-3) și este incert pentru returul din Germania.

NeymarFoto: FRANCK FIFE / AFP / Profimedia

Neymar a suferit o entorsă la glezna dreaptă

În repriza secundă a partidei de pe Parc des Princes, brazilianul s-a accidentat și a părăsit terenul pe targă. PSG a anunțat că nu este vorba de o fractură și a precizat că Neymar a suferit o entorsă la glezna dreaptă.

Atacantul va rata probabil derbiul cu Olympique Marseille (26 februarie) și nu se știe dacă se va recupera la timp pentru a juca pe Allianz Arena (8 martie).

PSG a adăugat că brazilianul va fi supus unui nou control medical peste 48 de ore, pentru a se stabili durata exactă a indisponibilităţii sale.

De asemenea, fundașul portughez Nuno Mendes a suferit la rândul său o întindere la ligamentul intern al genunchiului drept.